Kaip išsirinkti tinkamiausią siurblį?

siurbliai

Šiais laikais neįsivaizduojame namų valymo be dulkių siurblio. Tačiau išsirinkti gerą prietaisą nelengva – reikia atsižvelgti į nemažai techninių parametrų ir kitų aspektų, kad pasirinktas siurblys deramai atitiktų savo paskirtį. Ekspertas pataria, į ką derėtų atsižvelgti perkant naują.

Ar svarbu dizainas?


Pirmas dalykas, kurį pastebime pažvelgę į dulkių siurblius – tai jų dizainas. Dizainas lygiai taip pat kaip ir techniniai parametrai gali daug ką pasakyti apie prietaisą. Pavyzdžiui, jei dulkių siurblio žarna pernelyg ilga ir raityta, prietaisui bus sunkiau veiksmingai siurbti dulkes. Taigi, nereikėtų rinktis tokio, kurio žarna pernelyg ilga.


Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į ratus. Kai kurie dulkių siurbliai turi tris, kiti – keturis ratus. Tai daugiau skonio reikalas, bet daugeliu atveju keturratis siurblys mobilesnis, mažesnė tikimybė, kad dėl jo susibraižys grindys. Taip pat verta parduotuvėje pasukioti siurblio ratukus, apžiūrėti medžiagą, iš kurios jie pagaminti, bei įvertinti judesių sklandumą. Kuo ratukai lengviau sukasi, tuo lengviau prietaisą bus ir valdyti. 


Galingas variklis – dar ne viskas


Daugelio siurblių galia užrašyta raidėmis ir skaičiais. Jei ketinate įsigyti naują dulkių siurblį, svarbu žinoti, kad galingas variklis nebūtinai reiškia veiksmingesnį valymą. Be abejo, tam tikra galia būtina, kad prietaisas sėkmingai veiktų, tačiau dulkių surinkimas ir grindų švarumas priklauso nuo veiksmingumo – kitaip tariant, nuo siurbimo galios. Gaminiai sparčiai tobulinami, gamintojai nuolat ieško naujų sprendinių, kurie leistų surinkti nuo grindų ar kilimo maksimalų kiekį nešvarumų, naudojant kuo mažesnį variklį.


Deja, mitas, kad galingesnis prietaisas – geresnis, tebėra paplitęs. Nuo praėjusių metų rugsėjo nebeleidžiama įvežti į ES prietaisų, kurių galia viršija 900 vatų. Mažesnės galios variklis reiškia mažesnes sąskaitas už elektrą, tad tikėtina, kad išmanus gaminių vystymas naudingas vartotojams.

Kaip įvertinti kokio reikia?


Negalima sakyti, kad vienas ar kitas prietaisas yra geras ar blogas, nes viskas priklauso nuo namų, kurie bus juo valomi. Ar paviršiai dideli, ar maži? Ar reikia pasiekti siauras vietas? Kokia grindų danga – parketas ar kilimas? Visus šiuos dalykus vertėtų paminėti pardavėjui renkantis dulkių siurblį parduotuvėje, kad jis galėtų jums pasiūlyti geriausią variantą. Patys galite rasti reikiamą informaciją prietaiso energijos sunaudojimo etiketėje, kurioje nurodoma ir kiliminių, ir kietųjų dangų valymo efektyvumo klasė. Jei beveik kiekviename kambaryje turite po didelį kilimą, kreipkite dėmesį į pirmąjį rodiklį, o jei jūsų grindys medinės arba parketas – į antrąjį.

Prietaiso energijos sunaudojimo etiketėje taip pat pateikiama ir kita reikalinga informacija. Pavyzdžiui, prietaiso efektyvumo ir triukšmingumo duomenys, bei dulkių grąžinimo rodmenys, kurie parodo filtrų efektyvumą.


Kaip ir perkant automobilį, renkantis dulkių siurblį reikėtų pagalvoti ir apie reikalingus priedus. Jei laikote naminius gyvūnėlius, reikėtų antgalio su turbina arba siauro antgalio, lengvai pašalinančio plaukus. Taip pat galima įsigyti atskirus antgalius užuolaidų valymui ir dulkių šalinimui iš siaurų vietų. Jei paviršiai dideli, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į elektros laido ilgį – jis turi būti pakankamas, kad pasiektumėte visas vietas.

Su dulkių maišeliu ar be?


Daugelis dulkių siurblių parduodami su dulkių maišeliu, bet yra ir kitokių variantų. Ilgainiui dulkių maišeliams išleidžiama daugiau pinigų, tačiau jų keitimas – lengvas ir švarus darbas. Tuo tarpu prietaisą su dulkių rinktuvu reikia ištuštinti rankiniu būdu – tai kebliau, nes šį darbą reikėtų atlikti lauke, kad dulkės ir alergenai nepatektų atgal į jūsų namus.


Kad dulkių siurblys tiesiog neišpūstų susiurbtų dulkių atgal per kitą galą, jame įrengiami specialūs filtrai. Šiais laikais patariama rinktis HEPA filtrus, kurie taip pat surenka ir labai smulkias dulkių daleles, galinčias sukelti alergijas. Kai kuriuose dulkių siurbliuose jau įrengti variklių apsaugos filtrai, neleidžiantys nešvarumams patekti į variklį. Šiuos filtrus reikėtų reguliariai tikrinti ir valyti, o prireikus – ir pakeisti.


Gal geriau rinktis siurblį-robotą?


Jei neturite laiko, o valymo darbai erzina – pagalvokite, ar nevertėtų rinktis siurblio-roboto. Be abejo, siurblys-robotas brangesnis, tačiau taip pat ir patogesnis, kadangi darbus atlieka už jus. Robotą galimą palikti darbuotis vieną namuose, be to, jis netrukdo kaimynams, nes veikia tyliau nei įprasti dulkių siurbliai. Tačiau siurblių-robotų trūkumas yra siurbimo galia – ji vis dar mažesnė nei gerų įprastinių siurblių. Vis dėlto, nereikėtų baimintis, kad robotas paliks dulkinas grindis. Šiam prietaisui gali būti sunku išsiurbti didelį kiekį plaukų iš storo kilimo, tačiau jis tikrai puikiai įveiks didelius plokščius paviršius ir išvalys vidutinį kiekį nešvarumų.

TAIP PAT SKAITYKITE