Search
Close this search box.

Meilė brandžiai odai: kokias priemones naudoti ir kokių klaidų verčiau nedaryti?

brandi oda

Mažiau skaistumo veide, glembanti oda, gilėjančios raukšlės – natūralus senėjimo procesas. Stebuklingai jauninančių kosmetikos priemonių tam sustabdyti nėra, tačiau pagal odos būklę, amžių parinktos priemonės gali sušvelninti laiko pėdsakus. Kosmetologė dalijasi patarimais, kurie padės išsiaiškinti, ko vyresniame amžiuje veido odai reikia labiausiai, norint tinkamai ją puoselėti.

Įvardijo būtiną priemonę 

Kosmetologė Miglė Kavaliukienė pirmiausia džiaugiasi pastebinti tendenciją, kad šiandien dauguma moterų nori atrodyti ne jauniau, o maksimaliai gerai pagal savo amžių – turėti sveikai atrodančią, švytinčią veido odą. Be tokių bazinių dalykų kaip prausiklis, tonikas ir kremas, bėgant metams kiekvienos kosmetinėje turėtų atsirasti daugiau veikliųjų medžiagų turinčių inovatyvių produktų: serumų, naudojamų reguliariai arba trumpalaikėmis ampulėmis.

Grožio specialistė pataria nelaukti 40-ies iki kol atsiras akivaizdus poreikis papildyti veido odos priežiūros rutiną intensyviomis priemonėmis. Kolageno ir elastino, esminių jungiamojo audinio baltymų, sintezė odoje lėtėja jau nuo 25-erių, ji drėgmę praranda sparčiau ir didesniais kiekiais, tad kelis kartus per metus pasilepinti serumo ampulių kursu ar įterpti jį į odos priežiūros rutiną verta ir jaunesniame amžiuje.

„Taipogi patariu rinktis gaminius, kuriuose yra medžiagų, padedančių atkurti odos drėgmės balansą, pavyzdžiui, hialurono rūgšties, keramidų, ją maitinančių vitaminų A, D, E. Žinoma, svarbu atsižvelgti ir į tai, kokio amžiaus odai ar problemai spręsti produktas tinkamas. Etiketėje ne veltui rašoma, kad, tarkime, kremas ne tik drėkina, bet dar ir lygina raukšles arba yra skirtas būtent paakiams“, – dėsto kosmetologė ir priduria, kad šioje srityje oda itin jautri ir neatspari, tad prižiūrėti ją specialiai tam skirta priemone taip pat geriausia nelaukiant pirmųjų laiko žymių.

Rūpinkitės savimi iš esmės

Serumai ar jų ampulės, anot M. Kavaliukienės, yra modernėjančios kosmetikos industrijos rezultatas. Lengvos, vandeningos tekstūros, tačiau gausūs biologiškai aktyvių medžiagų koncentratai į giliuosius odos sluoksnius įsiskverbia greitai, efektyviai ir sprendžia konkrečią problemą.

„Jei kitą dieną laukia svarbus susitikimas, šventė ar tiesiog labai svarbi diena, prieš eidama miegoti susitepkite veidą koncentruota ampule – nustebsite išvydusi rezultatą ryte. Beje, moterys dažnai klaidingai mano, kad jei jau serumas yra tokia „stipri“ priemonė, kremas nebūtinas. Iš tiesų pirmoji priemonė tikslingiau veikia mažinant odos problemas, aprūpina veido odą reikiamomis medžiagomis, o kremas serumą užkloja, užfiksuoja, pasirūpina jos paviršiumi bei atlieka apsauginę funkciją“, – skirtumą tarp priemonių ir jų reikalingumą brandžiai odai paaiškina kosmetologė.

M. Kavaliukienė įsitikinusi, kad patys didžiausi stebuklai rūpinantis oda, nesvarbu, kiek jums metų, įvyksta puoselėjant ją nuosekliai ir rūpestingai – skiriant dėmesio ne kartą per metus ir net ne kartą per mėnesį, o susikūrus kasdienę sistemą. Norint efektyviau spręsti kokią nors rimtesnę problemą, geriau pasitelkti šioje srityje dirbančių profesionalų pagalbą.

„Norimus rezultatus atneša visas sprendimų kompleksas, pradedant kasdiene odos priežiūra jos tipui ir amžiui tinkančiomis priemonėmis ryte bei vakare ir įvedant į rutiną minėtuosius serumus, jų ampules, veido kaukes. Taip pat praktikuoti sveikesnį gyvenimo būdą, mitybą, nepamiršti poilsio ir galiausiai profilaktiškai apsilankyti pas kosmetologijos specialistą“, – vardija pašnekovė.

Spartesnė pažanga skatina priemonių tobulinimą

Visa apimantį dėmesio sau procesą palengvina profesionalios kosmetikos prekių ženklai, susitelkiantys į konkretaus veido odos tipo, amžiaus poreikius atliepiančių priemonių gamybą. „Rilastil“ produkciją kuriančio „Ganassini“ instituto Italijoje vadovas Federico Monaci sako, jog ilgamečio prekių ženklo linija „Hydrotenseur“ gimė vadovaujantis moderniu, tačiau racionaliu požiūriu į vyresnės odos sveikatą bei išvaizdą.

„Kiekviename žmogaus gyvenimo etape odai ateina metas tam tikriems išbandymams, kurių išvengti neįmanoma, tačiau mokslo bei technologinė pažanga leidžia pasiūlyti būdų juos priimti ir netgi švęsti. Maždaug amžiaus pusiaukelėje dėl natūralaus senėjimo pakitusios atraminės veido odos struktūros nebegali priešintis sunkio jėgai. Paprastai kalbant, oda praranda elastingumą, ima glebti, atsiranda vis daugiau ir vis gilesnių mimikos raukšlių, veidas atrodo nebe toks glotnus, tarsi praranda formą.

Kruopščiai suderintos brandžiai odai skirtos linijos priemonių sudėtyse novatoriškos aktyviosios medžiagos mažina raukšlių, intensyviai veikdamos jas sukeliančias priežastis. Tuo pačiu gerina bendrą odos savijautą – giliai drėkina, gaivina, tonizuoja, kas vyresnę odą savaime jaunina – bei atliepia kitus išskirtinius jos savininko lūkesčius“, – dalijasi F. Monaci.

Pastarieji, anot eksperto, itin aukšti. Visuomenė vis labiau supranta meilės sau svarbą ir tai, jog brandus veidas pirmiausia atspindi patirtį, kuria reikia didžiuotis ir atitinkamai ją puoselėti. Pagal aukščiausius standartus sukurti veiksmingi ir kokybiški gaminiai tampa kasdienių meilės sau ritualų dalimi ir padeda pasirūpinti ne tik brandžia oda, bet ir tuo, kas slypi už jos – pačiu žmogumi.

TAIP PAT SKAITYKITE