Search
Close this search box.

Geriausios atminties kortelės: kokią rinktis?

Atminties korteles

Atminties kortelė – tai nedidelė kortelė, kuri, kaip galima suprasti iš pavadinimo, padidina įrenginio, kuriame naudojama, atminties kiekį. Su šiomis kortelėmis naudojami įvairūs prietaisai – telefonai, TV box priedeliai, skaitmeniniai, veidrodiniai ir sisteminiai fotoaparatai ir kita įranga, kuriai svarbus atminties kiekis. 

Kokių rūšių atminties kortelės egzistuoja?

Rinkoje galima rasti labai daug rūšių atminties kortelių. Populiariausios ir dažniausiai sutinkamos:

 • Micro SD atminties kortelės. 
 • SDHC atminties kortelės. 
 • SDXC atminties kortelės. 
 • CF atminties kortelės. 

Kaip ir kiekvienas kitas daiktas, šios kortelės turi savų privalumų ir trūkumų. 

SD atminties kortelės

SD atminties kortelės – tai vienos iš populiariausių ir dažniausiai sutinkamų kortelių. Jas palaiko bene visi fotoaparatai, MP3 grotuvai ir kita įranga su atmintimi.
SD atminties kortelės būna paprastos arba patobulintos:

 • SDHC. Šiek tiek naujesnė SD kortelių versija, pasižyminti didesne sparta. Šios rūšies SD kortelės įprastai talpina iki 32 GB atminties. 
 • SDXC. Dar naujesnė SD kortelių versija, kuri nuo senesnės skiriasi daug didesne talpa – nuo 64 iki net 2000 GB talpos kortelių pakaks tiek kasdieniam naudojimui, tiek darbui. 

CF atminties kortelės

CF atminties kortelės yra didesnės ir dar galingesnės už SD atminties korteles. Šio tipo kortelės dažniausiai naudojamos profesionaliuose veidrodiniuose fotoaparatuose, kamerose, kadangi jos ne tik greitai įrašo visą informaciją, bet ir nuskaito įkeltus duomenis akimirksniu. 
CF tipo atminties korteles renkasi profesionalai ir žmonės, kuriems svarbiausia sparta.

Micro SD atminties kortelės

Micro SD atminties kortelės yra pačios populiariausios. Šiais laikais visi technikos gamintojai bando sukurti kuo mažesnius, kompaktiškesnius įrenginius, tad ne nuostabu, kad ir atminties kortelės turi proporciškai mažėti. 
Šios kortelės išpopuliarėjo ne tik dėl dydžio, bet ir dėl plačių naudojimo galimybių – įstačius kortelę į specialų adapterį ją galima naudoti ir įrenginiuose, kurie priima tik įprastas SD korteles. 
Geriausios micro SD kortelės pasižymi šiomis savybėmis:

 • Kompaktiškumas. 
 • Didelis galimos atminties (talpos) diapazonas. 
 • Didelis greitis. 
 • Universalumas. 

Kiekvienas norime geriausios micro SD kortelės, tad renkantis būtina atsižvelgti į šias savybes ir kortelių specifikacijas. 

Geriausios micro SD kortelės paieškos: kompaktiškumas

Kompaktiškumas – tai pagrindinė micro SD kortelių populiarumo priežastis. Nedidelės, vos 15 mm x 11 mm x 1 mm dydžio kortelės lengvai pritaikomos tiek dideliuose fotoaparatuose, tiek mažuose MP3 grotuvuose. 
Šiuo metu technologijos leidžia ne tik sumažinti atminties korteles nepažeidžiant jų galingumo ir talpos, bet net ir sukurti micro SD korteles, kurios pasižymi geresnėmis specifikacijomis, nei anksčiau įprastos buvusios SD atminties kortelės. 

Geriausios micro SD kortelės paieškos: talpa

Atminties kortelių talpa yra bene svarbiausias kriterijus, pagal kurį reikėtų rinktis tinkamiausią kortelę savo naudojamam prietaisui. Kuo daugiau GB siūloma, tuo daugiau duomenų ir informacijos galėsite sutalpinti į nedidelę ir kompaktišką atminties kortelę. 
Rinkoje galima rasti kortelių, kurios talpina nuo 2 GB iki net 1 TB atminties:

 • 2 GB yra nedaug, tačiau tiks senesnio modelio išmaniesiems telefonams, muzikos grotuvams ir kitai įrangai, kuriai reikia nedaug atminties. 
 • 16 GB yra universalus kiekis įprastam kasdieniam naudojimui – retai naudojamam fotoaparatui, šiek tiek per mažai atminties turinčiam išmaniajam telefonui ir pan. 
 • 1 TB – tai milžiniškas atminties kiekis, kurį dažniausiai renkasi profesionalai arba žmonės, kurie kaupia didelius duomenų kiekius. Pavyzdžiui, mėgstantys fotografuoti itin kokybiškas ir daug vietos atminties saugykloje reikalaujančias nuotraukas, bet persikeliantys jas į kompiuterį ar kitą duomenų saugyklą itin retai. 

Yra ir tarpinių atminties kortelių talpų, kurias rinktis rekomenduojama pagal naudojimo paskirtį ir dažnį. 

Geriausios micro SD kortelės paieškos: greitis

Nuo micro SD kortelės greičio priklauso kaip greitai į kortelę įrašoma informacija. Tai ypatingai aktualu filmuojantiems itin aukštos kokybės vaizdo įrašus bei kortelėse laikantiems didelės atminties failus. 
Kortelių greičiai skirstomi į keturias klases:

 • 10 greičio klasė (angl. High Speed). Pati paprasčiausia, lėčiausia klasė, pasiekianti 10 MB/s greitį. Tokio greičio pakaks paprastam kasdieniam fotografavimui fotoaparatu, muzikos ir kitos nedidelės talpos informacijos įrašymui. 
 • UHS I greičio klasė. Šios klasės atminties kortelės veikia iki 104 MB/s greičiu – to pakanka išmaniesiems telefonams ir kitai panašaus lygio technikai. 
 • UHS II greičio klasė. Dar spartesnė atminties kortelių klasė, išvystanti iki 312 MB/s įrašymo greitį. Tai dažniausiai naudojama atminties kortelių sparta, kadangi jos pakanka tiek profesionaliam fotografavimui, tiek intensyviam kasdieniam naudojimui. 
 • UHS III greičio klasė. Brangiausia, bet kartu ir kokybiškiausia UHS III klasė siūlo net 624 MB/s greitį. Šią klasę rekomenduojama rinktis filmuojantiems arba fotografuojantiems itin aukštos kokybės nuotraukas – tai didžiausia įmanoma atminties kortelių sparta. 

Geriausios micro SD kortelės paieškos: universalumas

Universalumas yra antra pagal svarbą priežastis, lėmusi micro SD kortelių populiarumą. Šios kortelės pritaikomos visose situacijose:

 • USB adapteris leidžia lengvai perkelti visą atminties kortelėje saugomą informaciją į kompiuterį. 
 • SD adapteris leidžia ne tik perkelti informaciją, bet ir naudoti micro SD kortelę prietaisuose, kurie pritaikyti tik SD kortelėms. 
 • Apsauga nuo magnetizmo, temperatūrų pokyčio, rentgeno spindulių, atsparumas drėgmei, dulkėms ir smūgiams leidžia micro SD korteles naudoti įvairiose situacijose be tikimybės sugadinti kortelę ir taip sunaikinti visą joje sukauptą informaciją. 

Atminties kortelės – tai kiekvieną dieną naudojama smulkmena, apie kurios egzistavimą dažnai pamirštame. Įsigijus atminties kortelę džiaugsitės ne tik didesne atmintimi ir didesnėmis galimybėmis, bet ir lengvu informacijos perkėlimu į kompiuterį. Patogumas, maža kaina ir didelis pokytis – tai, ką gausite pasirinkę tinkamą kortelę. Pasidalinkite šia informacija su draugais!

TAIP PAT SKAITYKITE