Search
Close this search box.

Stabili darbo vieta: patarimai, kaip atpažinti patikimą darbdavį

Stabili darbo vieta

Ieškant naujos darbo vietos didelę įtaką pasirinkimui daro ne tik siūlomas atlygis ar darbo grafikas, bet itin svarbus aspektas yra ir įmonės stabilumas. Kaip atpažinti stabilią ir patikimą darbovietę bei kokius privalumus ji suteikia, pasakoja „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė.

Vienas iš svarbiausių aspektų, kuris padeda identifikuoti, kad darbovietė yra stabili – reguliari organizacijos plėtra, naujų darbo vietų kūrimas, darbuotojams suteikiamos plačios galimybės nuolat kilti karjeros laiptais bei skiriamos nuolatinės investicijos į darbuotojų tobulėjimą, pažymi S. Savickienė.

„Šie aspektai parodo, kad įmonė planuoja savo ilgalaikę ateitį. Pavyzdžiui, karjeros perspektyvas aptariame su kandidatais jau pirmojo pokalbio metu ir jie žino, kad įsidarbinę parduotuvėje, turės galimybę pakilti į parduotuvės pavaduotojo ar vadovo poziciją, o dar vėliau – galės pretenduoti tapti regiono vadovu ar dirbti įmonės administracijoje. Statistika rodo, kad „Lidl Lietuva“ kasmet pareigose pakyla vidutiniškai 10 proc. visų įmonės darbuotojų“, – pažymi „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė.

Tuo metu tobulėti norintys „Lidl Lietuva“ kolektyvo nariai gali dalyvauti bendrųjų kompetencijų mokymuose, mentorystės programose, naudotis e-mokymų platforma ir patys pasirinkti, kokiose srityse nori gilinti savo žinias ir įgūdžius.

„Suprantame, kad kiekvieno darbuotojo poreikiai skiriasi, todėl sudarome asmeninius ugdymo planus. Didelio susidomėjimo jie sulaukia iš naujų arba poziciją keičiančių darbuotojų. Suteikiame galimybę nemokamai prisijungti prie mokymų platformos, o jei juose nėra dominančių temų, galima pasinaudoti papildomu mokymų biudžetu“, – teigia S. Savickienė.

Konkurencingas atlyginimas

Taip pat stabili darbovietė, kurioje darbuotojas gali jaustis saugiai ir užtikrintai, išsiskiria laiku mokamu konkurencingu atlyginimu, kuris nustatomas pagal skaidrią užmokesčio sistemą bei yra kasmet peržiūrimas.

„Kiekvienais metais kruopščiai peržiūrime darbuotojų atlyginimą ir siekdami išlaikyti jo konkurencingumą, nuolat jį didiname. Dar šių metų pradžioje atlyginimas kilo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams, nuo rugsėjo mėnesio darbo užmokestis augs ir visiems administracijos darbuotojams. Be to, „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvėse ir logistikos centre veikia pakopinė darbo užmokesčio sistema, kuri vos pasirašius darbo sutartį leidžia sužinoti tikslų kelerių metų atlyginimo augimo planą“, – aiškina „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė.

Remiantis naujausiais birželio mėnesio portalo „Rekvizitai.lt“ duomenimis, vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių „Lidl Lietuva“ siekė 1918,26 eurus ir buvo aukščiausias iš visų mažmeninių prekybos tinklų šalyje.

Be to, šios vasaros pradžioje „Lidl Lietuva“ suteikė galimybę Kauno logistikos centre dirbantiems kolektyvo nariams užsidirbti papildomai. Darbuotojai, pasiekę numatytus tikslus, kas mėnesį sulauks iki 20 proc. savo darbo užmokesčio siekiančių priedų.

Kuria naujas darbo vietas

Kad įmonė yra patikima ir sėkminga, parodo ir jos plėtra bei naujų darbo vietų kūrimas. Pasak S. Savickienės, įmonės augimas leidžia darbuotojams jaustis užtikrintai dėl savo darbo vietos perspektyvų.

„Iš savo patirties galime pasakyti, kad nuolatinis augimas ne tik mūsų komandos nariams užtikrina stabilią darbo vietą, bet ir atveria vis daugiau karjeros perspektyvų. Šiuo metu „Lidl Lietuva“ komandoje jau dirba beveik 2,8 tūkst. žmonių. Turime 69 „Lidl“ parduotuvės 26-iuose šalies miestuose, bet jų skaičius kasmet auga, o tai reiškia, kad nuolat ieškome naujų parduotuvės darbuotojų bei vadovų. Be to, 2024 metais duris atvers naujas logistikos centras, kuriame bus sukurta apie 200 naujų darbo vietų“, – sako S. Savickienė.

„Lidl Lietuva“ ieško komandos papildymo įvairiuose miestuose visuose padaliniuose – administracijoje, parduotuvėse bei logistikos centre. Prie kolektyvo organizacija kviečia prisijungti parduotuvių vadovus, pardavėjus, kepėjus, techninės priežiūros inžinierius, sandėlininkus, krovėjus, užsakymų komplektuotojus. Visus „Lidl Lietuva“ darbo pasiūlymus galima rasti įmonės karjeros portale http://karjera.lidl.lt.

Galiausiai, vertinant darbovietės patikimumą verta atkreipti dėmesį ir į tai, ar įmonė yra įvertinta tam tikrais sertifikatais, pažymi „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė.

„Vienas labiausiai vertinamų apdovanojimų yra „Top Employer“ sertifikatas, kuriuo apdovanojamos darbovietės, suteikiančios išskirtines sąlygas ir papildomas naudas savo darbuotojams. „Lidl Lietuva“ „Top Employer 2023 Lietuva“ ir „Top Employer 2023 Europe“ sertifikatus šiemet gavo jau penktus metus iš eilės“, – pažymi S. Savickienė. 

TAIP PAT SKAITYKITE