Veidrodinis fotoaparatas pradedančiajam – tai rimtas žingsnis fotografavimo karjeroje arba hobio tobulinime. Kiekvienas mėgstantis fotografuoti ir ypač svajojantis dirbti fotografu svajoja apie gerą, kokybišką ir praktišką veidrodinį fotoaparatą.
Kuo veidrodiniai fotoaparatai pranašesnis už kitus?
Veidrodiniai fotoaparatai, sutrumpintai dar vadinami DSLR, yra aukščiausia fotoaparatų klasė:
- Jų fotografavimo kokybė ypatingai gera – nepalyginamai profesionalesnė, nei skaitmeninių fotoaparatų. Tai suteikia galimybę nuotraukas naudoti ne tik asmeniniams tikslams bei nuotraukų albumo pildymui, bet ir komerciniais, darbo tikslais.
- Veidrodiniai fotoaparatai išsiskiria galimybėmis keisti visus nustatymus. Tai ne tik palengvina darbą, bet ir padeda sukurti daug labiau meniškas nuotraukas, suprasti kaip veikia visos funkcijos bei išmokti jas pritaikyti fotografuojant.
- Galima keisti veidrodinių fotoaparatų objektyvus, todėl fotografai turi dar didesnį pasirinkimą kurdami nuotraukas.
Kuo veidrodiniai fotoaparatai atsilieka nuo kitų fotoaparatų?
Kaip ir kiekvienas kitas daiktas, veidrodiniai fotoaparatai turi ir savų trūkumų:
- DSLR fotoaparatai labai daug sveria – tai nėra tas variantas, kurį kiekvienas norėtų imti į kelionę ir kiekvieną pasivaikščiojimą.
- Veidrodiniai fotoaparatai yra ganėtinai dideli.
- Šios rūšies fotoaparatai, palyginus su kitų rūšių prietaisas, yra ganėtinai brangūs – kokybė, svoris, papildomos funkcijos, keičiami objektyvai kainuoja.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis veidrodinį fotoaparatą?
Dydis. Veidrodinių fotoaparatų išskirtinumas – jų dydis. Šie prietaisai ne tik gali netilpti į lagaminą su kitais daiktais, bet ir daug sveria. Veidrodinis fotoaparatas pradedančiajam gali būti arba prietaisas tobulėjimui, arba nereikalingos išlaidos, tad atsižvelkite į savo įpročius. Jeigu fotografuojate dažnai ir jūsų negąsdina didelis, sunkus fotoaparatas – išsirinksite nesudėtingai, bet jei fotografuojate tik keliaudami atsižvelkite ir į dydžio parametrus. Sensoriaus tipas. Nuo sensoriaus tipo priklauso nuotraukų konvertavimas iš fotonų į elektronus – tokiu principu vyksta skaitmeninės nuotraukos išgavimas. Šiuo parametru papildomai domėtis neverta, nes veidrodiniuose fotoaparatuose naudojamas CMOS sensorius. Maksimali skiriamoji geba. Maksimali skiriamoji geba, arba kitaip – rezoliucija, yra didžiausias galimas kokybiškos nuotraukos dydis. Šiais laikais visi veidrodiniai fotoaparatai fotografuoja ypatingai kokybiškai ir nuotraukos tinka net ir milžiniškų drobių spausdinimui, tad pradedantysis fotografas, nesiekiantis fotografuoti nuotraukų reklaminiams stendams bei organizuoti parodas, į maksimalios skiriamosios gebos technines savybes gali nekreipti dėmesio. Tačiau jei svajojate apie profesionalaus fotografo darbą – rezoliuciją rinkitės kuo didesnę.
Megapikseliai. Megapikseliais matuojama nuotraukos kokybė (rezoliucija). Kuo daugiau megapikselių išgaunama, tuo didesnė ir kokybiškesnė nuotrauka sukuriama. Artinimo funkcija. Artinimo funkcija aktuali fotografuojantiems iš toliau arba fotografuojantiems iš arti, bet siekiantiems detalesnių nuotraukų. Ši funkcija sutinkama beveik visuose prietaisuose, bet jei jums tai svarbu – atkreipkite dėmesį ar išsirinktame prietaise galėsite reguliuoti fotografuojamo objekto nuotolį nuo objektyvo. ISO (jautrumas). ISO (angl. sensitivity of film) – tai fotoaparato funkcija, leidžianti kokybiškai fotografuoti tamsoje, prieblandoje bei prie presto apšvietimo. Vaizdo ieškiklis. Vaizdo ieškiklis – tai fotoaparate esantis langelis, per kurį matote būsimą nuotrauką. Vaizdo ieškikliai būna optiniai arba elektroniniai:
- Optinis vaizdo ieškiklis – tai reguliuojama, redaguoti leidžianti vaizdo ieškiklių rūšis.
- Tuo tarpu elektroninis vaizdo ieškiklis yra daug paprastesnis, bet ir prastesnis pasirinkimas tiems, kurie mėgsta keisti nustatymus priklausomai nuo situacijos.
Kokių aksesuarų reikia veidrodiniam fotoaparatui?
Fotoaparatas – tai prietaisas, kuriam sukurta begalė aksesuarų. Vieni yra būtini (be jų prietaisas neveikia), kiti sukurti patogumui ir dar kokybiškesniems kadrams. Objektyvas. Objektyvas – būtinas priedas veidrodiniam fotoaparatui. Be objektyvo fotoaparatas neveikia. Gera žinia ta, kad dažniausiai perkant fotoaparatą komplekte yra universaliausias objektyvas, bet jei siekiate profesionalumo, ateityje teks investuoti į kokybiškus objektyvus, kurie neretai būna net kelis kartus brangesni nei pats fotoaparatas.
Filtras objektyvui. Filtras objektyvui saugo nuo susibraižymo bei saulės spindulių poveikio. Rinkoje galite rasti ir pavienių filtrų, ir visų jų rinkinių, bet pradedančiajam fotografui užteks vienos kokybiškos apsaugos. Žinoma, tai nėra būtinas aksesuaras, tačiau jis daug pigesnis, nei naujas objektyvas. Atminties kortelė. Dar vienas būtinas priedas fotoaparatui. Atminties kortelėje, kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, saugomos visos nuotraukos, tad jei fotografuosite be jos tiesiog neišsaugosite savo darbo. Populiariausias atminties kortelių pasirinkimo kriterijus – jų talpa. Šiuolaikiniams fotoaparatams tikrai užteks 4 GB atminties kortelės, bet jei fotografuojate ypatingai dažnai, o nuotraukas į kitą talpą (kompiuterį ar telefoną) persikeliate retai, rinkitės didesnės talpos kortelę. Fotoaparato krepšys. Fotoaparato krepšys – tai specialiai fotoaparatui, objektyvams ir kitiems priedams sukurtas krepšys, saugantis nuo saulės, lietaus, smūgių ir susibraižymų. Kadangi veidrodinis fotoaparatas yra brangus, didelis ir sunkus daiktas, rekomenduojame įsigyti ir apsaugantį fotoaparato krepšį. Papildomas akumuliatorius. Dėl labai aukštos kokybės ir didelio funkcijų kiekio į fotoaparatą įdėtas akumuliatorius gali išsikrauti visiškai netinkamu metu, tad rekomenduojame turėti papildomą, įkrautą akumuliatorių – jis apsaugos nuo nemalonumų. Valymo pieštukas. Valymo pieštukas – tai pieštuko formos aksesuaras, kurio viename gale yra šepetėlis, o kitame – valiklis. Pieštukas naudojamas tiek objektyvo, tiek jo filtro valymui. Objektyvui ir filtrui reikalinga preciziška švara bei didelis atsargumas valant, tad nebrangus pieštukas padės juos išvalyti saugiai. Fotoaparato stovas. Fotoaparato stovas aktualus tiems, kurie fotografuoja su išlaikymu, siekia labai tikslių nuotraukų arba mėgsta įsiamžinti draugų kompanijoje. Įsivertinkite ar tai tas daiktas, kurį naudosite – dažnai veidrodinis fotoaparatas pradedančiajam daug malonesnis, nei stovas, tad pastarasis būna pamirštas.
Kokie veidrodiniai fotoaparatai patys populiariausi?
Nikon D780 Body
Aukštos klasės veidrodinis fotoaparatas, pasižymintis aukšta fotografavimo kokybe net naktį. Šiuo fotoaparatu tikrai nenusivils nei pradedantysis, nei profesionalas.
Canon EOS 4000D 18-55mm III EU26 Kit
Nebrangus, lengvas ir universalus veidrodinis fotoaparatas pradedančiajam – automatinis fokusavimas, WiFi sąsaja, galimybė įrašyti vaizdą ir dar daugiau naudingų funkcijų.
Canon EOS 250D + 18-55mm Kit Black
Naujesnė, kokybiškesnė ir galingesė Canon EOS 4000D versija. Ši versija turi daugiau funkcijų, nuotraukų formatų pasirinkimų, liečiamą ekraną, galimybę filmuoti 4k kokybe (o tai reiškia, kad nereikės papildomo prietaiso – vaizdo kameros) ir kitas naudingas funkcijas.
Canon EOS 2000D EF-S 18-55mm III EU26 Kit
Tarpinis variantas tarp aptartų Canon fotoaparatų – didesnis ir pranašesnis už EOS 4000D, bet mažesnis, nei 250D. Tai puikus veidrodinis fotoaparatas pradedančiajam, nenorinčiam daug investuoti, tačiau siekiančiam turėti fotoaparatą, nenuviliantį net išmokus daugumos fotografavimo subtilybių.
Nikon D3500 + AF-P 18-55mm F3.5-5.6 DX VR
Vidutinės klasės fotoaparatas su galimybe reguliuoti viską – nuo nuotraukų formato iki vaizdo ieškiklio funkcijų. Veidrodinis fotoaparatas – kiekvieno pradedančiojo fotografo svajonė. Šie prietaisai kokybiški, sukuria aukštos raiškos ir įvairių formatų nuotraukas bei leidžia reguliuoti visus nustatymus bei suprasti kaip tai veikia. Investavus į poreikius patenkinantį prietaisą džiaugsitės ne tik kokybiškomis nuotraukomis, bet ir fotografavimo proceso teikiamais malonumais.