Search
Close this search box.

TV box: kas tai ir kaip išsirinkti tinkamą?

tv box

Šiais laikais televizoriai su Smart funkcija yra ypatingai populiarūs – dabar net sudėtinga rasti įrenginį be Smart funkcijos, kurio kainos ir kokybės santykis patenkina vartotojus. Ši funkcija nebėra tokia brangi, kaip buvo anksčiau, tačiau jei namuose turite prietaisą be išmanių funkcijų ir jums jų trūksta, bet nenorite investuoti į naują televizorių – TV box kaip tik jums.
TV box – tai į televizoriaus imtuvą panašus įrenginys, kuris veikia lyg nedidelis kompiuteris. Jo dėka televizorius įgauna funkcijas, kurias vadiname išmaniomis. 

Kam naudojamas TV box?

Jau išsiaiškinome, kad TV box televizoriui prideda funkcijas, kurios leidžia televizorių vadinti išmaniu. Vieni įrenginiai turi daugiau funkcijų, kiti mažiau, tad prieš perkant atkreipkite dėmesį ar išsirinktas prietaisas turi jums svarbias funkcijas. 

Programėlės

Dauguma TV box veikia su “Android” operacine sistema, tad naudodamiesi “Play” parduotuve galėsite atsisiųsti įvairias naudingas programėles. Ne tik žaidimus, bet ir orų programą, socialinius tinklus, informacines programėles. 

Įrašymas

Smart funkcijos neturintys televizoriai retai turi galimybę saugoti įrašus, o TV box turi atmintį, tad į juos galima įrašyti rodomą turinį. 

Suderinamumas su kitais įrenginiais

TV box prietaisai gali jungtis su kitais įrenginiais Bluetooth pagalba – projektorius, telefonas, kompiuteris, belaidės ausinės ir kiti įrenginiai gali būti prijungti prie televizoriaus ir TV box. Pavyzdžiui, per projektorių galite transliuoti TV box įrašytą turinį, per televizorių galite žiūrėti iš kompiuterio ar telefono transliuojamą vaizdą, o garsą girdėti per belaides ausines. 

Išorinių kietųjų diskų palaikymas

Išorinis kietasis diskas – tai prie prietaisų prisijungiantis diskas, kuriame galima laikyti informaciją. Šis diskas gali prisijungti ir prie televizoriaus priedėlio, tad galėsite kaupti dar didesnį kiekį informacijos – žaidimų, programėlių, įrašyto turinio. 

Turinio atkūrimas ir 3D turinio palaikymas

TV box gali padėti atkurti net aukštos kokybės turinį – muziką, filmus, vaizdo įrašus. Taip pat jis palaiko 3D turinį ir suteikia galimybę jį žiūrėti kokybiškai.

Kaip naudojamas TV box priedėlis?

Priedėlio naudojimas labai paprastas. Priedėlis prijungiamas prie televizoriaus ir prie interneto – WiFi būdu arba laidu. TV box valdomas pulteliu, o valdymas toks pats, kaip ir televizoriaus. 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis TV box?

Kaip ir kiekvienas įrenginys, TV box turi specifikacijas, pagal kurias galima suprasti jo veikimą, galingumą, patogumą. Renkantis įrenginį būtina atkreipti dėmesį į šias specifikacijas, kad nenusivilti arba nepermokėti už funkcijas, kurių nenaudojate. 

Funkcionalumas

TV box pagrindinės funkcijos – programėlių palaikymas, turinio įrašymas, suderinamumas su kitais įrenginiais, išorinių kietųjų diskų palaikymas, turinio atkūrimas ir 3D turinio palaikymas. Renkantis pagalvokite kurios funkcijos jums svarbiausios, o kurių nenaudosite – tai padės nuspęsti kuris prietaisas geriausiai patenkins poreikius. 

Dydis

TV box priedėlių dydis labai panašus į standartinių televizoriaus imtuvų – nedideli, visur telpantys ir neužimantys daug vietos. Žinoma, kuo daugiau funkcijų turi pasirinktas įrenginys ir kuo geresnės jo specifikacijos, juo jis bus didesnis – papildomos funkcijos reikalauja vietos įrenginio viduje. 

Operacinė sistema

Populiariausia ir dažniausiai sutinkama operacinė sistema įrenginyje – Android. Ji universali, tinka visiems televizoriams, taip pat šiai operacinei sistemai sukurta programa “Play” leidžia atsisiųsti bene visas programėles. 

Procesorius

Kuo galingesnis ir naujesnis procesorius, tuo didesnį galingumą ir greitį išvystys TV box priedėlis. Rekomenduojama rinktis bent keturių branduolių, kad įrenginys galėtų greitai ir kokybiškai atlikti įvairias funkcijas – naudotis internetu, įrašyti programas ir kita. 

RAM

RAM atmintis – tai vidinė atmintis, kuri nekaupia informacijos, tačiau padeda atsiminti atliekamus veiksmus. Kuo daugiau RAM atminties turi TV box, tuo daugiau funkcijų galėsite atlikti vienu metu – pavyzdžiui, žiūrėti turinį internete, siųstis programėlę ir įrašinėti televizijos programą. 

Rezoliucija (skiriamoji geba)

Rezoliuciją derinkite prie televizoriaus rezoliucijos. Kuo didesnė televizoriaus raiška, tuo didesnės raiškos TV box įrenginio reikės. Jie gali palaikyti nuo 720 p iki 4K kokybės raiškos, tad įsigijus per silpną prietaisą nusivilsite jo kokybe. 

Atmintis

Atmintis TV box įrenginiui labai svarbi – jame kaupiami televizijos programų įrašai, programėlės. Tačiau jos kiekis nėra svarbus, nes beveik visi prietaisai turi galimybę priimti atminties kortelę ir / ar išorinius kietuosius diskus – o tai leidžia atmintį padidinti net iki kelių TB. 

Jungtys

TV box prie televizoriaus gali prisijungti net keliais būdais – USB, HDMI laidais, WiFi arba Bluetooth ryšiu. Žinoma, yra ir kitų būdų, bet šie keturi populiariausi. Renkantis atkreipkite dėmesį į savo televizoriaus palaikomas jungtis, kad galėtumėte lengvai suderinti abu prietaisus. 

Palaikomi formatai 

Paskutinis ypatingai svarbus aspektas – palaikomi formatai. Įsitikinkite, kad pasirinktas TV box palaiko jums aktualius formatus. Populiariausi garso ir vaizdo įrašų formatai – RM, MOV, VOB, AVI, MKV, TS, Mp4, 3D, MP3, APE, Flac, JPG, BMP, GIF, PNG, TIF. 

TV box – palyginus su Smart TV tai pigus būdas suteikti savo televizoriui išmaniajam įrenginiui būdingas savybes. Pasirinkus teisingai ne tik džiaugsitės svarbiausiomis funkcijomis, bet ir galėsite praturtinti savo laisvalaikį žaidimais bei kitomis pramogomis.

TAIP PAT SKAITYKITE