Search
Close this search box.

Kaip išsirinkti ausines?

ausinės

Ausines reikėtų turėti kiekvienam. Jos skirtos ne tik muzikos klausimui laisvalaikiu, bet ir filmų žiūrėjimui, vaizdo žaidimams, audio knygoms bei pokalbiams triukšmingose aplinkose. Ausinių kaina gali būti labai įvairi – pradedant vos keliais, baigiant šimtais ar netgi daugiau nei tūkstantį eurų kainuojančiais modeliais. O kaip išsirinkti ausines, kurios jums tiks geriausiai, tuoj jums ir papasakosime.

Kaip išsirinkti ausines pagal poreikius? 

Kodėl perkate ausines? Tai turėtų būti pirmas klausimas, į kurį reikėtų atsakyti. Jeigu esate didelis šokių muzikos fanatikas, tada reikėtų ieškoti galingesnių ausinių, galinčių išgauti švarius žemus dažnius. O galbūt užsiimate aktyvia veikla arba tiesiog praleidžiate daug laiko gryname ore? Pavyzdžiui, jeigu dviratis arba elektrinis paspirtukas yra pagrindinis jūsų kompanionas laisvalaikiu, tada rekomenduojama ieškoti ausinių, kurios gerai pritvirtinamos prie ausų – važinėdami dviračiu arba paspirtuku jūs nuolat judate, todėl įprastos ausinės gali nesunkiai nukristi. Taigi, į poreikius atsižvelgti labai svarbu, o apie ausinių rūšis ir paskirtis pakalbėsime visai netrukus.

Kur naudosite ausines? 

Poreikiai gali būti įvairūs – kokybiška muzika, aiškiai skambantys žodžiai, komfortas ir t.t. O į ką reikėtų atsižvelgti kai kalbama apie vietą, kurioje ausinės bus naudojamos? Štai keletas pagrindinių situacijų, kuriose naudojamos ausinės, ir patarimai, kaip prie jų prisitaikyti. 

Žaidimams 

Milijonai žmonių visame pasaulyje kiekvieną dieną mėgajausi kompiuteriniais žaidimais – jų įvairovė šiais laikais suvilioti gali kiekvieną. Tačiau, norint maksimaliai mėgautis žaidimais, reikia ne tik galingo kompiuterio, inovatyvaus monitoriaus, bet ir kokybiškų ausinių. Elektronikos prietaisų gamintojai žaidėjus dažniausiai bando suvilioti spalvingais apšvietimais, kurių pats žaidėjas net nemato. Kadangi vaizdo žaidimų maratonai gali trukti keletą valandų, labai svarbus yra komfortas. Rekomenduojama rinktis ausis apgaubiančias ausines su minkštu lankeliu. Nepamirškite ir mikrofono! 

Darbui 

Jeigu ieškote ausinių darbui, viskas atsiremia į darbo tipą. Klientų priėmimo skyrių darbuotojai dažnai renkasi ausines, kuriose yra tik viena ausinė ir mikrofonas. Tokiu būdu jie gali pilnai komunikuoti tiek su kolegomis, tiek su klientais internetu. Na, o muzikos srityje dirbantys žmonės yra priversti rinktis itin aukštos kokybės, brangias ausines, kurios neiškraipo garso efektų ir tonų. 

Namuose 

Foto: Pexels.com Norite universalių ausinių namuose, kurias galėtumėte naudoti filmams, muzikai ir žaidimams? Tokiu atveju, jums tinkantis arsenalas iš tiesų labai platus – į ausis įstatomos, užkabinamos, bevielės. Rinkitės tokias, kurios jums patogios, tik būtinai atkreipkite dėmesį į ausinių jungtį. 

Sportui 

Kaip jau minėjome, aktyviai veiklai tinkamas ausines reikia rinktis atsakingai. Jos turi būti pakankamai patogios, kad netrukdytų sportui, bet ir pakankamai gerai laikytis, kad jų nereikėtų nuolat prilaikyti arba pataisyti. Sportininkai mėgsta „užkabinamas“ ausines. 

Kita 

Galbūt ausines naudosite vairuodami, vaikščiodami, kalbėdamiesi telefonu? Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt ir susipažinti su naujausių ausinių pasiūla. Čia rasite tokių žinomų gamintojų produkciją, kaip JBL, Sony, JVC ir t.t.

Ausinių tipai 

Jeigu vis dar sunku nuspręsti kaip išsirinkti ausines, reikėtų peržvelgti visus pagrindinius ausinių tipus. Susipažinę su jais labai lengvai atsifiltruosite tuos, kurie jūsų poreikių netenkins arba jums tiesiog nepatiks. Štai penki pagrindiniai tipai ir šiek tiek informacijos apie juos:

  • Bevielės – vis daugiau žmonių renkasi bevieles ausines dėl savaime suprantamų priežasčių. Tačiau, reikėtų nepamiršti, kad jų dažniausiai negalima naudoti laidu. Tai reiškia, kad išsikrovus ausinėms turėsite jas įkrauti ir tik tada galėsite toliau jomis naudotis.
  • Įstatomos – tai klasikinės, kompaktiškos ausinės, kurios įstatomos į ausis. Patys pigiausi modeliai yra plastikiniai, be guminių antgalių. Tokios ausinės įprastai nėra patogios, todėl geriau modelį su guminiais antgaliais.
  • Kompiuteriniams žaidimams – dažniausiai tai yra ausinės su lankeliu, tačiau su papildomus apšvietimu, reguliavimu ir programine įranga. Specialios programos leidžia valdyti ausinių veikimą ir apšvietimą kompiuteriu.
  • Su lankeliu – jeigu norite komforto, ausinės su lankeliu yra geriausias pasirinkimas. Jų kaina gali būti labai įvairi, bet viskas priklauso nuo surinkimo, garso ir medžiagų kokybės. 
  • Užkabinamos – tai yra į ausis įstatomos ausinės su papildomais lankeliais, leidžiančiais užkabinti jas už ausų. Tokiu atveju, ausinės lieka viduje einant, minant dviračiu ar netgi bėgant.

Labai svarbu pasirinkti jums labiausiai tinkantį tipą ir pasilikti ties juo.

Mikrofonas 

Ne visos ausinės turi mikrofonus, ir ne visi mikrofonai yra kokybiški. Jeigu ruošiatės žaisti internetinius vaizdo žaidimus arba dirbti klientų aptarnavimo skyriuje, rinkitės modelį su kokybišku mikrofonu. Dar geriau – atsižvelkite ir į tai, kad mikrofonas turėtų pašalinio triukšmo slopinimo funkciją.

Ar reikalinga triukšmo slopinimo funkcija? 

Foto: Pexels.com Šįkart kalbame ne apie mikrofono, o apie pačių ausinių triukšmo slopinimo funkciją. Jos gali būti dviejų rūšių – pasyvi ir aktyvi. Pasyvus slopinimas yra tiesiog specialus ausinių dizainas, sudarantis geresnę garso izoliaciją. Tuo tarpu, aktyvi triukšmo slopinimo sistema yra labiau rafinuota – naudojami specialūs mikrofonai išorėje, kurie siunčia priešingus garsus į ausines, taip juos, praktiškai, pašalinant.

Grotuvas

Turėkite omeny, kad nekokybiški MP3 grotuvai taip pat gali iškraipyti muzikos kokybę. Taigi, jeigu įsigysite brangias ausines, o MP3 grotuvas bus biudžetinės klasės – tikrai neišnaudosite pilno ausinių potencialo. Televizoriai, kompiuteriai, telefonai, netgi modernus patefonas turi 3,5 mm lizdą ausinėms. Žinoma, muzikos klausymas iš patefono per ausines atrodo kiek nestandartiškai, bet argi tai nėra puikus būdas paklausyti savo mėgiamų plokštelių netrukdant šeimos nariams? Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt ir sužinoti apie tai, kaip išsirinkti ausines ir šiuo metu siūlomus modelius daugiau. Čia tikrai išsirinksite jums idealiai tinkantį modelį, nesvarbu, ar sportuojate, ar žaidžiate kompiuterinius žaidimus, ar tiesiog ieškote nebrangių ausinių filmų žiūrėjimui.

TAIP PAT SKAITYKITE