Skalbinių džiovyklės priežiūros patarimai

skalbinių džiovyklė

Skalbinių džiovyklės ženkliai prisideda prie buities darbų efektyvumo – tie, kurie šiuo įrenginiu naudojasi pakankamai seniai, sunkiai įsivaizduotų, kur rūbus reikėtų džiauti tuomet, jei džiovyklė netikėtai sugestų. Visgi, mes patys galime šiek tiek prailginti jos gyvavimo trukmę ir taip apsisaugoti nuo dažnų remonto darbų. Kokiais patarimais tuomet vertėtų vadovautis?

Reguliariai valykite džiovyklės filtrus. Bet kokie nešvarumai ar nedideli audinio pluoštai (kitaip vadinami tiesiog pūkeliais) trikdo efektyvų skalbinių džiovyklės darbą. Nors iš pradžių tai gali pasirodyti kaip menka problema, laikui bėgant pastebėsite, jog įrenginys ima veikti vis sunkiau – tai reiškia, jog ne tik prailgėja džiovinimo trukmė, bet ir labiau dėvisi visos jo dalys.

Norėdami to išvengti, turėtumėte prieš kiekvieną džiovinimą apžiūrėti šio prietaiso filtrus – jų nuvalymui nereikės skirti daugiau kaip minutės, tačiau tokios pastangos tikrai nenueis veltui. Informaciją, kurioje vietoje yra pritvirtinti filtrai ir kaip juos išimti, rasite kiekvieno įrenginio instrukcijoje.

Nedėkite į džiovyklę nešvarių rūbų. Siekiant užtikrinti būgno švarą, o taip pat – išvengti džiovyklės užsikimšimo ar dar rimtesnių gedimų, patartina į ją nedėti jau dėvėtų drabužių ar kitų audinių. Ant jų dažniausiai jau yra susikaupęs nedidelis dulkių ar kitų nešvarumų sluoksnis, kuris gali padaryti nemažai žalos Jūsų džiovyklei. Šiuo atveju paprasčiausia įsivesti taisyklę, jog džiovinsite tik tuos rūbus, kurie buvo ką tik išskalbti – tuomet pavyks išvengti bet kokių nesusipratimų.

Nepamirškite prižiūrėti būgno. Net ir tais atvejais, kai į skalbinių džiovyklės būgną dedate tik švarius, ką tik išskalbtus rūbus, nešvarumų jame taip pat nepavyksta išvengti. Tad periodiškai vertėtų išvalyti būgne susikaupusias dulkes – tam tinka net ir namuose naudojami dulkių siurbliai, turintys patogiam valymui pritaikytus antgalius.

Išsiurbę galimai susikaupusias apnašas, papildomai būgną galite išvalyti su universaliu valikliu, naudodami medžiagines servetėles ar popierinius rankšluosčius. Tokie nešvarumai susikaupia pakankamai retai, tad vieną kartą atlikus šį darbą, kurį laiką bus galima šiek tiek atsipalaiduoti.

Kelis kartus per metus išvalykite ventiliacijos angą. Jei išeinamoji ventiliacijos anga bus kupina nešvarumų, į džiovyklę pateks kur kas mažesnis oro srautas – tai reiškia, jog ji rūbus džiovins lėčiau ir dėl to sunaudos kur kas daugiau energijos. Siekiant to išvengti, bent keletą kartą per metus reikėtų išvalyti šią angą – tam tiks bet koks ilgesnis Jūsų turimas šepetėlis.

Skirkite dėmesio išorės priežiūrai. Norint užtikrinti ilgesnę džiovyklės tarnavimo trukmę, teks pasirūpinti ne tik jos vidumi, bet ir išore – šį darbą rekomenduojama atlikti kartą per savaitę ar mėnesį. Tuomet tiesiog reikėtų iš visų pusių nuvalyti įrenginio dureles ir kitus labai akivaizdžiai pastebimus nešvarumus – jų galite rasti ant bet kurios džiovyklės dalies. Ypatingai daug dėmesio reikėtų skirti toms vietoms, kuriose gali kauptis muilo likučiai – jei laiku jų nepašalinsite, neilgai trukus galite pastebėti ir pirmuosius korozijos požymius. To tikrai norėtųsi išvengti!

Reguliariai atlikdami visus šiuos valymo darbus, galėsite būti tikri, jog padarėte viską, kad prailgintumėte skalbinių džiovyklės tarnavimo laikotarpį. Šiuos ir kitus buitinės technikos įrenginius palankiomis sąlygomis galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

TAIP PAT SKAITYKITE