Search
Close this search box.

Garų šluota: patarimai perkantiems

garų šluota

Technologijoms nuolatos tobulėjant, tobulėja ir įrankiai, kuriuos naudojame kiekvieną dieną. Namų apyvokos daiktai yra patogaus buitinio gyvenimo pagrindas. Taip pat ir garų  šluota, kurios išskirtiniu veiksmingumu bei funkcionalumu susižavi vis daugiau žmonių. Šiame straipsnyje pristatysime būtent šią šluotą, jos funkcijas ir atnešamą naudą.

Garų šluota: kas tai ir kaip ją naudoti?

Garų šluota yra inovatyvesnis, naujoviškas šluotos tipas, su kuriuo tvarkytis – vienas malonumas. Kaip jau galima suprasti iš pavadinimo, ši šluota valymui pagrinde naudoja karštus vandens garus vietoje įvairių valiklių – vien tai paaiškina, kodėl apie šią inovaciją girdimi daugiausia puikūs atsiliepimai. Garų šluota veikia palyginti ganėtinai nesudėtingai, tad jos mechanizmą perprasti itin lengva. Kiekviena šio tipo šluota turi vandens rezervuarą, kuriame laikomas vanduo yra naudojamas garams išgauti. Šiame rezervuare esantis vanduo yra užkaitinamas iki daugmaž 120 laipsnių Celsijaus – būtent taip išgaunami garai.
Daugelis garų šluotų turi vieną sauso garo srovę, tačiau purkštukų, drėkinančių po jais esančią mikropluošto pagalvėlę, gali būti net iki penkiolikos. Garai taipogi padeda šią pagalvėlę sudrėkinti – taip, pasitelkiant garus ir drėgmę, nešvarumai yra pašalinami nuo žemės. 

Priešingai, negu paprastos šluotos, garų šluotos nepalieka jokių purvo likučių ant grindų, o garai prasibrauna pro bet kokius nešvarumus. Garų šluotą rekomenduojama namuose naudoti kartą per savaitę, tačiau galima ir dažniau, jei Jūsų šeima itin aktyvi, turi vaikų bei augintinių – taip užtikrinsite idealią namų švarą.
Jei norite rasti įrenginį, kuris gerokai palengvintų tvarkymosi vargą, pats metas susidomėti garų šluota. Atsiliepimai iš šį valymo įrankį naudojančių žmonių yra tik patys geriausi!

Garų šluotos privalumai

Inovatyvioji garų šluota turi visą puokštę privalumų, kurių dėka ji tapo ganėtinai populiariu bei geidžiamu produktu daugelyje namų ūkių. Žinoma, yra ir keletas šio prietaiso minusų – pavyzdžiui, ne visi modeliai yra tinkami naudoti ant medinių grindų, kadangi garų drėgmė gali patekti į tarpus tarp lentų ir apgadinti medieną. Visgi, minusų nėra daug, ir pliusų galima rasti daug daugiau. Juos ir pristatome, kad be baimės išsirinktumėte savąją garų šluotą. Atsiliepimai šiame straipsnyje taip pat nepamiršti – jais ir rėmiamės!

  • Idealus valymo efektyvumas. Garų šluotos sunaikina 99.9% visų namuose aptinkamų bakterijų, be to, puikiai valo purvą ir dėmes, įsigėrusias į medžiagas.
  • Draugiškumas aplinkai. Kadangi garų šluotos valymo procese nenaudoja jokių chemikalų, jos yra ekologiškas pasirinkimas.
  • Efektyvu kainos atžvilgiu. Kaip jau minėjome, garų šluotos veikimui prireiks tik vandens, tad nebeteks leisti pinigų ant įvairių valiklių.
  • Valymas užima nedaug laiko. Užteks daugiausiai dviejų grindų pervalymų tam, kad būtumėte užtikrinti, jog grindys ir kilimai yra idealiai švarūs.
  • Puikiai tinka gyvūnų savininkams. Kačių, šunų ir kitų plaukuotų gyvūnų augintojams itin patiks garų šluota. Atsiliepimai iš plaukuotųjų draugų savininkų teigia, jog šis prietaisas puikiai susitvarko su gyvūnų plaukais ne tik ant grindų, tačiau ir kilimo!

Dalykai, kuriuos svarbu žinoti renkantis garų šluotą 

Prieš įsigyjant bet kokį namų apyvokos įrenginį, svarbu žinoti svarbiausias jo specifikacijas – taip būsite tikri, jog išsirinkote būtent tokį produktą, koks geriausiai atitiks Jūsų poreikius bei norus. Šis sąrašas padės Jums išsiaiškinti, į kuriuos dalykus verta atkreipti dėmesį renkantis garų šluotą.

Įkrovimo būdas

Garų šluotos, kaip ir nemaža dalis kitų produktų, pavyzdžiui, elektriniai radiatoriai, turi keletą skirtingų įkrovimo būdų. Kai kurias garų šluotas reikia naudoti įkišus kištuką į elektros lizdą, taipogi egzistuoja belaidės, tik po naudojimo įkraunamos šluotos. Rinkitės tai, kas geriausiai tinka Jums – jei namuose netrūksta, elektros lizdų, į kuriuos galite prijungti prietaisą ar kambariai nedideli, galite rinktis ir tokią garų šluotą, kuri turi laidą ir naudojimo metu.
Dideliems kambariams labiau tiks belaidės garų šluotos. 

Galia 

Didesnio būsto savininkams rekomenduotina stipresnė garų šluota, tuo tarpu mažesniuose namuose gyvenantys žmonės gali rinktis ir ekonomiškesnius variantus. Itin daug nešvarumų turinčiuose namuose geriau pasitarnaus galinga garų šluota. Atsiliepimai iš vartotojų teigia, jog galia visgi yra itin svarbus faktorius renkantis tarp šių produktų – galingesnės garų šluotos turi daugiau purkštukų bei garų išskyrimo funkcijos variacijų, iš kurių galėsite rinktis. 

Vandens rezervuaro talpa

Kuo daugiau garų šluota savo rezervuare talpina vandens, tuo ilgiau ji veiks – išsinaudojus vandeniui, rezervuarą teks pripildyti iš naujo, tad jei valote dideles patalpas, rekomenduojame rinktis įrenginius su didesnėmis vandens rezervuarų talpomis.

Reguliuojamas garų kiekis

Daug skirtingų paviršių namuose ar ofise turintiems žmonėms idealiai tiks daug garų kiekio variacijų turinti garų šluota. Atsiliepimai teigia, jog skirtingas garų kiekis daro įtaką valymo kokybei ant skirtingų paviršių, pavyzdžiui, grindų ir kilimo. Kaip jau minėjome anksčiau, pernelyg didelis garų kiekis gali sugadinti medinių grindų kokybę, taipogi paveikti ir tapetuotas arba dažytas sienas. Tai  – retai pasitaikanti problema, tačiau nevertėtų pamiršti apie jos galimybę. Jei įsigysite itin daug garų išleidžiančią šluotą, Jums pravers drėgmės surinkėjas.

Garų slėgis  

Garų slėgio svarbą garų šluotose suprasti ganėtinai paprasta – kuo didesnis slėgis, tuo valymas bus lengvesnis. Garų slėgis yra matuojamas barais. Efektyviam ir maloniam valymui rekomenduotinas mažiausiai trijų barų slėgis.

Darbo laikas po pilno baterijos įkrovimo 

Jei Jūsų pasirinkta garų šluota nėra įkraunama valymo metu, atkreipkite dėmesį ir į darbo laiką po pilno įkrovimo. Kuo didesnis plotas, kurį reikia išvalyti, tuo ilgesnio baterijos veikimo ieškokite – tuomet galėsite būti tikri, jog jūsų valymas nebus pertrauktas išsikrovusio įrenginio.

TAIP PAT SKAITYKITE